V ESN CZ je vytvořena alumni síť, která funguje především prostřednictvím facebookové skupiny, a která má také svoji vlastní e-mailovou konferenci alumni@esn-cz.cz. O skupinu i konferenci se stará alumni coordinator, který je jedním ze supporterů Národního boardu. Mezi jeho další činnosti patří například komunikace s Národním boardem nebo pořádání alumni meetingů. 

Alumni meetingy jsou jednou z možností, jak se mohou alumni setkat. Mohou být lokální, nebo národní. Většina alumni členů žije v Praze nebo v Brně, proto se většina meetingů koná během těchto dvou městech. Na národní úrovni je možné uspořádat například Alumni Medley, o kterém bude více informací níže.

Na mezinárodní úrovni funguje ESN Alumni Network, v jehož čele je volený Alumni Board. Za toto členství se platí poplatek a jednou z výhod je možnost zúčastnit se vybraných mezinárodních akcí jako alumni člen. Dvakrát ročně, tzn. jednou za semestr, se koná mezinárodní setkání těchto členů (ale i nečlenů!) na akci nazvané Alumni Medley. Jde o volné setkání, kdy cílem je spíše se společně potkat a předávat know-how neformálním způsobem s přibližně čtyřmi hodinami „plenárek“. Na programu je pak většinou nějaký zajímavý výlet nebo teambuildingová aktivita. Na podzimním setkání se pak volí nový Alumni Board. Na podzim 2017 je možné vyrazit do Padovy v Itálii, a to v termínu 20. – 22. října 2017. Jo, a mají také své webové stránky – esn-alumni.org ​

Alumni nebo Alumnus? 
 
Velmi často se stává, že členové ESN vlastně netuší, jak správně skloňovat slovo Alumni a jaký je jeho původ. Jak to tedy s touto slovní hříčkou ve skutečnosti je? 
Slovo alumnus, případně alumni, pochází z latiny a označuje chovance. Z angličtiny se překládá jako absolvent. Jednotné číslo je alumnus, v ženském rodě je jednotné číslo alumna. V množném čísle jsou tito „absolventi“ či „chovanci” ESN Networku označováni právě jako alumni. 
 
Chci se přidat k #alumnipower
 
Pokud se chcete přidat do alumni sítě ESN CZ, pak stačí napsat na e-mail alumni-coordinator@esn-cz.cz a budete přidáni do e-mailové konference. Můžete také požádat o členství ve facebookové skupině. Je to snadné ;) 

 

Veronika Horáková

Alumni Coordinator ESN CZ