1. Jak dlouho jsi aktivně působila v ESN?

  • V ESN jsem aktivní téměř tři a půl roku, kdy jsem se přidala po návratu z Erasmu.

2. Jak jsi v ESN začínala? Co byla tvoje první akce? 

  • Pamatuju si, jak se na Facebooku naší univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem objevila možnost dělat „Buddyho“ zahraničním studentům. Ani jsem nevěděla, že u nás nějací studují a jelikož jsem sama v té době byla zahraniční student, tak se mi to docela zalíbilo a přidala jsem se. ESN Usti u nás teprve začínalo a jednou z prvních akcí, které jsem se účastnila, byla Severočeská platforma v Liberci.

3. Jsi ještě stále aktivní ve svojí sekci? Účastníš se platforem, vedeš workshopy nebo se zapojuješ jinak?

  • Letos jsem si dala menší pauzu kvůli škole, ale jsem stále aktivní, ať už jako člen sekčního PR Teamu nebo teď nově i jako člen Advisory Boardu. Platforem se ráda účastním a občas tam i vedu nějaký workshop/session, moje oblíbená session je ESN for Newbies. ☺

4. Jaké je tvoje zaměstnání? 

  • Už přes rok jsem zaměstnaná jako Project Coordinator v ČEZ Distribuce, a.s.

5. Pomohly Ti nasbírané zkušenosti z ESN v pracovním životě?

  • Určitě ano – mým studijním oborem je Ochrana životního prostředí a upřímně jsem z toho zatím moc v práci nevyužila. ☺   Působení v ESN mi dalo odvahu zkoušet věci jinak, vidět věci z různého úhlu a nebát se mluvit třeba při pracovním pohovoru, kde nikoho neznáte. Nasbírané zkušenosti z ESN se mi hodí každý den, ať už upravuju práva na Google Drive nebo třeba komunikuji s kolegy ze zahraničí v angličtině.

6. Podělíš se s námi o nějakou historku/zážitek z tvého působení v ESN?

  • Říká se, že zážitek nemusí být vždy dobrý, ale je důležité, aby byl silný. A takových mám z ESN nespočet – ať už se jedná o cesty na různé akce se členy mojí lokální sekce, kdy nám Lucka připravovala řízky, akce s Erasmáky nebo účast na zahraničních akcích. Jedním z nejlepších zážitků pro mě byla cesta a účast na CEP Rijeka 2015 – několik hodin zábavy s ostatními členy devítičlenné posádky v autě a poté neuvěřitelně uvolněná a přátelská atmosféra v krásném chorvatském městě Rijeka.

7. Co si myslíš, že Ti všechno ESN dalo?

  • Dalo mi nejbližší přátele z různých koutů světa, spoustu zkušeností a naštěstí mi vzalo spoustu předsudků.

8. Pokud by ses vrátila v čase, šla bys do toho znova? 

  • Určitě ano a rozhodně víc naplno, a pokud by to bylo možné, tak bych se přidala dřív než až ve druhém semestru ve druháku. 

 

Veronika Horáková

Alumni Coordinator