S příchodem zimního semestru byla na řadě také další národní platforma. Tentokrát netradičně – na Slovensku. NP ESN Czechoslovakia 2017 byla skvělým příkladem mezinárodní spolupráce. Příkladem toho, jak i mnoho let po rozdělení Československa dovedeme fungovat bok po boku a vzájemně si pomáhat.

Platforma se uskutečnila v malebném kraji v okolí Košic, přesněji v obci Kysak vzdálené asi 20 minut od pulzujícího centra východního Slovenska. 

Košice jsou jedno z měst, které je pro víkendovou zajížďku docela daleko, a tak se nemalé množství zúčastněných rozhodlo využít šanci a dorazit už ve čtvrtek večer, projít si centrum města a prozkoumat tuto metropoli. V pátek, kdy se pomalu sjeli i ostatní účastníci, jsme měli na programu společné plenárky zaměřené na mezinárodní situaci a naši spolupráci. Podívali jsme se na zoubek také projektům, jako například nově vznikajícímu webshopu ESN CZ, nebo už zaběhnutému Survival Weekendu. 

Sobotní program byl více nabitý. Po snídani jsme se rozdělili a každý se vydal směrem na své plenárky. Čekalo nás toho mnoho, a tak po oficiálním otevření platformy ze strany NB přišla na radu kandidatura na pozici Treasurer ESN CZ pro období 2017/2018. Kandidovala Martina Tkadlecová, která byla zvolena! Gratulujeme!

Spolu s Vodafonem, naším hlavním partnerem, a jeho zástupcem Alešem Hanibalem, jsme se seznámili s novým nastavením našich SIM karet. Prozkoumali jsme také novinku, kterou je ESN CZ aplikace a zapracovali jsme na rozpočtu pro ESN CZ.

Po pauze na oběd následovaly dva bloky workshopů a small sessions. Jejich vedení se ujali zkušení členové z našich řad, a tak bylo postaráno o zajímavé odpoledne. Probírala se témata jako například struktura ESN CZ, jeho financování, organizace mezinárodních eventů, nebo role Alumni v našem networku.

Na závěr oficiálního sobotního programu jsme se opět sešli se Slováky, probrali naše představy o podobě budoucí spolupráce.

Všichni víme, že spolupráce není jenom o práci, a tak jsme v sobotu večer společně překonávali jazykové bariéry a hledali členy národního boardu ve hře NBhunt, kterou mělo na svědomí skvělé OC ze sekce ESN Košice. Po této zábavné a vzdělávací hře pak následovala neformální zábava, pro některé až do brzkého rána.

Neděle byla pro nás všechny oddechová a pro většinu účastníku i odjezdová. Po snídani následoval poslední blok workshopů, brzký oběd a už jsme balili kufry a odjížděli zpátky domů. Cesta to byla přece jenom dlouhá.​

Tímto bychom chtěli jěště jednou poděkovat OC - všem moc děkujeme za vaši výtečnou práci!
 
National Board 2017/2018​