V polovině března se dva členové ESN CZ zúčastnili třetího meetingu koordinátorů projektu Mov’in Europe v maďarském Debrecenu. Kristýna Dolhá za sekce ESN Buddy System Hradec Králové a Michael Hartman jako reprezentant ISC CTU in Prague. Čtyři dny tak byli součástí téměř padesátičlenného týmu lokálních a národních koordinátorů z patnácti evropských zemí, aby si předali informace a motivaci potřebnou pro propagaci studentské mobility. 

Projekt Mov’in Europe je na timelinu studentů k dispozici od „Nemám žádné informace, nevím kam a jak můžu vyjet“, po samotný výjezd. Očekávání na program, vedený třemi členy mezinárodního týmu, bylo tak mířeno na získání informací o možnosti propagace mobility, budování sebevědomí v pořádání akcí pro vyjíždějící studenty a jejich smysl a připravu na často kladené otázky studentů před výjezdem. Důležitou součástí atmosféry projektu Mov’in Europe je i diverzita, která má koordinátorům pomoci při výběru té správné metody pro ,,promoting mobility” v daném prostředí univerzity, klubovny, posluchárny či středních škol.

Akce byla laděna prakticky a naprostá většina programu byla interaktivní. Součástí byly workshopy na témata související se studentskou mobilitou a organizací akcí na jejich podporu, moderované diskuze, cvičné vyjednávací situace a prezentace nejlepších praktik všech zemí. 

Akce se účastnil ještě jeden Čech – Jan „Mrož“ Hrubý, který se jako Project Coordinator o realizaci Mov’in Europe stará v mezinárodním měřítku. Za IB se poté účastnil Gaffar Rampage, který některé části vedl a moderoval některé diskuze. Akci hodnotíme jako velmi povedenou a přínosnou díky skvělému OC, kvalitě účastníků a specifickému zaměření.