Velká a pořádná – taková byla. Platforma jako Brno, která se uskutečnila třetí říjnový víkend a dala opět spojila účastníky ze všech sekcí z celé republiky. Nesla se v duchu samotného Brna a nejednomu Pražanovi ukázala, že i mimo hlavní město se nechají zažít skvělé věci.

Platforma se uskutečnila v metropoli Moravy, v Brně, přesněji v jeho části Královo pole, vzdálené jenom kousíček od centra města. Hostila nás domácí sekce ISC VUT Brno, která společně s VUT Brno a městem Brnem celou platformu zastřešovala. Užít jsme si mohli nových a skvěle vybavených prostor na Fakultě podnikatelské VUT Brno, která po celou dobu konání byla naší kanceláří a domovem v jednom.

Jak to již u velké národní platformy bývá, první příjezdy a první vlaštovky se objevují již ve čtvrtek večer. Pro ty, kteří dorazili o den dříve byl ve čtvrtek na programu Pub Quiz s otázkami ze všech oblastí… Jestli jste někdy uvažovali nad tím, jaké je Lenčino nejoblíbenější zvíře nebo jak náš prezident vypadal za svých dětských let, tuhle aktivitu byste jistě ocenili.

Pátek byl plný setkávání. Od brzkého rána postupně přicházeli další a další členové, až jsme se dostali do bodu, kdy bylo platformu potřeba oficiálně otevřít! Slova se ujal Michael, a všechno to mohlo začít. Prošli jsme společným úvodem – představení Chairing teamu, představení účastníků, Rules of the Game... vždyť to znáte ;)

Následovalo odpoledne plné plenárek a zajímavých prezentací. Avšak třeba říci, že to nejzajímavější nás čekalo na závěr! V uplynulém týdnu se v sekcích napříč republikou uskutečnila Flag Parade k oslavě 30 let programu Erasmus a my jsme měli tu šanci vidět výsledky – prezentace, fotky, videa. Mohli jsme ocenit všechnu snahu a zápal do této skvělé akce, která se podle nás nad očekávání vydařila.

Večerní program, také již tradičně, vyplnil Informarket – předávání znalostí a zkušeností ale také sekčních per, odznáčků nebo jiných promo předmětů.

I když Infomarket může znít pěkně nudně, může to být pořádná zátěž a vstávání pak také nebylo o nic lehčí. Naštěstí pro nás skvělé OC hned ráno po snídaní připravilo svěží jógu a pro naše svalnaté muže chvilku v posilovně. Pak už jsme se mohli všichni skvěle odpočatí a plní energie vrhnout na další den plenárek, small sessions a workshopů.

A co jsme se dozvěděli? Koukli jsme se na kandidaturu ESN Usti na OC další národní platformy (ke zvolení gratulujeme!). Poslechli si jak na tom jsme s partnerstvími a také jak se daří naší aplikaci Erasmus in Czech Republic. Po obědě si pak dali kolečko workshopů na různá témata, následně si poslechli něco málo o Alumni komunitě nebo konceptu NP a vrhli se na další vzdělávací blok -  tentokrát small sessions. 

Na závěr sobotní části měli účastníci možnost si popovídat se členy národního boardu a zjistit tak, jestli jsou na tuto práci ti praví anebo nikoliv. Sobotní večerní program byl pro mnohé dozajista něčím novým a překvapivým – Tram party aneb jak se řekne v Brně párty v šalině.

Po prohýřené noci nás v neděli čekal jenom program lehčího typu – poslechli jsme si například jak se daří naší Communication Committee nebo co za akci se plánuje na ČVUT v Praze. Dali jsme si poslední vzdělávací kolečko zaměřené na různá témata týkající se ESN a oznámili výsledky voleb. Uzavřela se celá platforma a již jsme utíkali na oběd hladoví jak vlci. Po společném focení – tak jak to v neděli bývá – následovalo loučení a odjezdy zpátky domů.

Ještě jednou bychom jménem celého NB 2017/2018 chtěli poděkovat ISC VUT za organizaci platformy a všem účastníkům za participaci na téhle skvělé akci. Děkujeme!

National Board 2017/2018