Všichni tohle skvělé město známe jenom díky koním a perníku. No, Pardubice skrývají mnohem víc, než by se mohlo zdát. Skvělá sekce, moderní univerzita a motivovaní lidé. Díky ESN Pardubice jsme si mohli jeden z únorových víkendů užít v jejich výjimečném městě. 

Program byl nabitý už v pátek, kdy se sešli členové National Boardu a CZECH IT! challenge teamu s národními partnery. Zástupci Vodafone, Flatia a Bohemian Hostels se s National Boardem sešli na prvním Partners Meetingu v rozkošné kavárně v centru Pardubic. Takové to neformální setkání u kávy a kousku koláče. Všichni přece víme, že o vztahy třeba pečovat a při partnerstvích jako jsou tato to platí dvojnásob. Řešili jsme fungování, naše vize do budoucna a take otázku toho, kam bychom se chtěli jako partneři posunout. Na tomto meetingu jsme měli i mezinárodního hosta. Přijel za námi Matej Bednár - Partnership Manager ESN Slovakia. Doufáme, že se mu u nás líbilo a načerpal potřebnou inspiraci do dalšího fungování. 

Oběd však už probíhal v úplně jiném duchu. Do města se nám začali sjíždět LRs, a tak se National Board přesunul na teambuildingový oběd, který přerostl v teambuildingové odpoledne a pokračoval na místní univerzitě až do večera. CZECH IT! challenge team na druhou stranu zůstal s partnery a vymýšlel, jak zlepšit CZECH IT! challenge, na kterou jsme právem hrdí. K večeru nám dorazil i zbytek lidí, a proto jsme společně vyrazili na jídlo a menší párty před dnem plným plenárek. 

O sobotním ránu už naše pozornost patřila výhradně práci. Začali jsme již tradičně s představením OC a Chairing teamu. Vystřídal je National Board s prezentacemi o jejich činnosti a naše bývalá Treasurerka, Lucie Adamcová, nám shrnula rozpočet za minulý rok. Všichni jsme od téhle platformy očekávali poklidnou atmosféru a bezproblémový průběh. Nikdo netušil, že rozpočet na tento rok a jeho schvalování nám zabere 6 hodin.

Ano! Čtete správně, 6 hodin! 

Dlouho jsme řešili jak to udělat. Co vymyslet a jak vše správně spočítat. Bylo to nekonečné a hlavně únavné jednání. Ale i přes všechny překážky a množství rozdílných názorů a pohledů na věc jsme si rozpočet nakonec schválili. Sice tomu předcházela bouřlivá debata, která se neobešla bez několika málo slz či ztracených nervů, ale máme to!

A abychom nemluvili jenom o tom negativním! Doplnili jsme posledního zbývajícího člena National Boardu! Máme Communication Managera! Lence Sivé gratulujeme a přejeme mnoho štěstí a zdaru do fungování. 

Na závěr platformy jsme sfoukli pár svíček, pogratulovali Honzovi Cejhonovi. Poslechli jsme si dojemnou závěrečnou řeč a s prázdnými žaludky utíkali na večeři. ESN Pardubice nám zamluvilo skvělou večeři a nachystalo nám Pub Crawl, po kterém následovala párty až do rána. Následné  ráno bylo doprovázené prohlídkou města pro největší vytrvalce a kolem oběda jsme se už rozprchli zpátky domů.

Tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat OC - všem moc děkujeme za Vaši výtečnou práci!

 

National Board 2017