První letní víkend zažilo ESN CZ svou další platformu. A ne jen tak ledajakou. Malá platforma začátku léta nebyla tak úplně malá a nesla se ve znamení novinek. Vedle společné páteční session NB a LRs proběhlo pod taktovkou OC teambuildingové odpoledne pro ostatní účastníky. Těch hostilo ESN UP Olomouc celkově ke stovce. Vedle členů ESN CZ se k nám připojila také početná delegace našich východních bratrů. A co přinesl program samotné platformy? Den a půl plenárek dal, vedle reportů o činnosti a proběhlých akcích, prostor také ke zhodnocení mandátu nejen NB17, ale i NB supporters, kteří ze své pozice podporovali dva poslední Boardy. Účastníci měli možnost si vyslechnout know-how International Levelu a Best Practices, které mohou zefektivnit práci ESN CZ a vyjádřit se k navrženému konceptu National Event.​

Na programu ale nebyly jen prezentace. V sobotu odpoledne si pro nás členové České asociace studentů psychologie připravili workshopy na témata manipulace, facilitace, stanovování cílů a efektivní komunikace a delegování úkolů. V rámci Small Sessions mohli pak v neděli účastníci prodiskutovat přicházející změny ve struktuře národní i mezinárodní úrovně ESN, zhodnotit stav programu Erasmus+ či poskytnout cenné připomínky k ESN CZ App, která se připravuje ke spuštění se zimním semestrem. 
Nejdůležitějším bodem červnového zasedání však byly opět volby. ISC VUT Brno bylo zvoleno OC pro podzimní velkou platformu a v pořadí již pátá volba členů NB v sobotu rozhodla o obsazení pozic President a Vicepresident NB 2017/2018. Zvoleni byli Michael Hartman z ISC CTU in Prague a Venca Kutiš z ESN VŠTE Budweis. Pozice národního Treasurera je zatím stále volná, a tak je opět prvním velkým společným úkolem nového Boardu doplnit tým. 

A jak už tomu na platformách konce mandátu National Boardu bývá, zakončovalo se loučením NB17 s mandátem. A i přesto, že větší část členů NB17 ve svých mandátech pokračuje, neobešli jsme se bez emocionálních projevů, slziček a mokrých kapesníků. Práce pro ESN je prostě sice časově náročná, s konstantním nedostatkem spánku, způsobuje nevratné deformace vnímání světa a osobních priorit, ale člověk ji nemůže nemilovat, stejně jako lidi, se kterými ji dělá. 

Dovolte mi tedy ještě jednou poděkovat všem, se kterými jsem mohla poslední ho půl roku spolupracovat. Především pak mým báječným Kamenům a NB supporters, kteří odváděli skvělou práci. Novému Boardu přeji málo bezesných nocí, aktivní Network, skvělou atmosféru a nevyčerpatelnou energii. Jsem moc zvědavá, kam ten náš Network posunete, protože to bude velký . :-)

 

Mějte se famfárově a brzy na viděnou!

Radka​