Na konci června se konala ESN Eduk8 Academy, která byla pořádána ve velmi atraktivní destinaci, a to v Sarajevu. Mezi takřka 100 účastníky tvořila česká delegace ESNerů z ISC CTU in Prague, ESN UP Olomouc a ISC MU Brno jednu z těch nejpočetnějších - celkem nás bylo devět.

Během několikadenní Academy jsme se vzdělávali formou tří a šestihodinových workshopů, jejichž složení jsme si mohli sami vybrat z 24 nabízených. Celý event se nesl v duchu social inclusion. Rozšířili jsme si tak obzory v oblastech gender equality, migrace, osob s handicapem, rasové tolerance, komunikace, konflikt managementu, leadershipu a mnoha dalších. Měli jsme navíc možnost zúčastnit se konference, kde jsme se setkali a pohovořili se zajímavými místními osobnostmi, které se této problematice věnují při práci na svých projektech. 

Academy byla skvěle zorganizovaná. Bydleli jsme v krásném hotelu vybudovaném ve skále a veškerý denní program byl na témže místě, takže jsme nemuseli nikam přejíždět a nedocházelo k žádným prostojům. Večerní program byl vymyšlen také na jedničku. Postupně jsme se mohli zúčastnit karaoke, během noční procházky poznat Sarajevo s jeho krásami i pohnutou minulostí a závěrem jsme se rozloučili na tanečním parketu při Responsible Party v jednom z místních klubů.

Úspěšné absolvování Academy nám opět rozšířilo znalosti a povědomí v mnoha oblastech a našli jsme inspiraci a motivaci vše aplikovat v našich domácích sekcích. 
Týden v Sarajevu některým z nás nestačil, a tak jsme pokračovali road tripem. Nejdříve jsme projeli napříč Bosnou a Hercegovinou, kde jsme navštívili malebné městečko Mostar, přespali jsme v tom nejpohádkovějším kempu, jaký jsme kdy poznali a vykoupali se pod vodopády Kravica v národním parku Trebižat. Stihli jsme se podívat i do Dubrovníku a Splitu v Chorvatsku a dojeli jsme až do zátoky u města Kotor v Černé Hoře. Cestou jsme nasbírali spoustu zajímavých zážitků a moc rádi se o ně s Vámi podělíme, až se potkáme na další ESN akci.​

 

Tereza Kadlecová

President ISC CTU in Prague