TRAIN IT! je víkendová vzdělávací akce určená aktivním členům ESN CZ, kteří se chtějí rozvíjet, vzdělávat a přenést nabyté znalosti a nové nástroje do praxe ve své lokální organizaci. Během této akce jsou používány zejména metody neformálního učení a témata jsou pečlivě vybrána tak, aby odrážela aktuální potřeby jednotlivých klubů v naší síti. Takže neočekávejte nudnou formální výuku!

Tato vzdělávací tradice započala v roce 2014. Kdo by tenkrát tušil, že letos budeme pořádat již 6. ročník?! Dokonce za sebou máme i TRAIN IT! for Trainers - zaměřený na vzdělávání nových trenérů. Standardně je TRAIN IT! pořádán 2x ročně, vždy v letním a zimní semestru. V letošním roce jsme však výjimečně pořádali TRAIN IT! Summer 2017 v letním kempovém prostředí.

Každý TRAIN IT! má vždy dva tracky/témata, ze kterých si naši účastníci vybírají. Páteční seznamovací hry a sobotní večerní program probíhá společně, ale hlavní (vzdělávací) část probíhá odděleně po tracích, a to po vedením dvou trenérů v každém tracku.

Rozhodli jsme se, že v letošním roce vám budeme odkrývat naše trenéry postupně a opět se máte na co těšit! Naši trenéři nejsou jen ESNeři, ale taktéž lidi z praxe, kteří se vyznají v byznysu a rádi vám sundají růžové brýle. V neposlední řadě trenéři, kteří školí nebo jsou školeni nejen u nás v ČR, ale taktéž v zahraničí. Už se těšíte?

Co prozradíme hned, jsou letošní tracky, které jsou oba v českém jazyce. Na výběr máte opět ze dvou témat a je mi jasné, že to opět nebude lehký úkol, tak čtete pozorně!

 


 

Track 1: ESN bubble vs real world

“nejčastější managerské problémy v praxi a jak je zvládnout”

 

Slýchával/a jsi historky o tom, že když odejdeš z ESN, čeká tě svět, ve kterém se peníze i výsledky počítají, docházka se sleduje a věty typu "tohle se mi nechce", "jsem unavený" nebo "nikdo mi o tom neřekl", nemají žádnou váhu? Slyšel/a jsi i o tom, že vypracovat se většinou chvilku trvá, protože získat pozici v ESN vlastně není tak úplně těžké a už možná proto, že jsi zvyklý/á na rychlý kariérní postup a uznání ze strany druhých, se ti v první práci ani nemusí líbit? Nebo jsi už dokonce zjistil/a, že ESN je dobrý trénink, ale až po tom začíná show?

 

Tak pak jsi udělal/a první krok, sundal/a sis růžové brýle a s námi si nasadíš ty černé. Zboříme společně stěnu věčné teorie a vyvrátíme spolu největší sluníčkářské přístupy pomocí praktických zkušeností

z úspěšných malých a středních firem budovaných od nuly. Můžeš počítat s faktickým rozborem nejvíce problémových situací, které řeší manageři, včetně přístupů, jak je správně zvládnout.

 

Naše víkendovka bez obalu je vhodná pro ty, kteří zastávají managerské pozice, nebo by je v budoucnu zastávat chtěli.

 

 

Seznamte se s trenéry

 

Markéta Bělíková

Letitá ESNerka, které se ptávali, jak je možné, že má i přátele mimo ESN. Které říkali, že živit se tím, co ji baví asi úplně nepůjde a měla by se živit tím, co si umanula v 15. Od té doby si toho umanula ještě mnoho a vše se jí podařilo během let si splnit. Pohybuje se v pražských vodách v oblasti marketingu se zaměřením na eventy. Mimo jiné má procestováno kus světa s baťohem. Sporty, které obsahují board jsou v její krvi a s alkoholem to neumí jak každej druhej. Co má společné s trenérem se kterým povede workhsop? Nebojí se vzít věci do vlastních rukou a dělat špinavou práci, protože bez tohoto základu to pozlátko prostě nejde.

David Kratochvíl

Středoškolák z malé vesnice, kterému doma říkali, že se bez vysoké školy v práci neuplatní. No a měli pravdu, neuplatnil. Místo toho založil vlastí e-shop a je spoluvlastníkem úspěšné firmy. To vše stihl dřív, než mnozí získali svůj první titul. Pohybuje se v Pražských vodách v oblasti marketingu a E-commers se zaměřením na vývoj. Mimo jiné je aktivní sportovec, má nevhodný humor a s Tindrem umí jak málo kdo. Co má společné s trenérkou se kterou povede workshop? Chuť se na věci dívat kriticky a nebát se říci i to, co bude bolet, ale říci se musí.

 

 

Track 2: Work Life Balance

“Balanc je na Tobě”

 

Jsi aktivní dobrovolník v ESN? Baví Tě to? Stane se Ti někdy, že Ti ale povinnosti a úkoly přerostou přes hlavu? Máš pocit, že abys vše skloubil/a, musel/a by ses rozdvojit?

Den dobrovolníka je velice často nabitý až k prasknutí. Snažíme se stíhat školu, dobrovolnickou činnost, práci, koníčky, rodinu, přátele, partnery. Ale někdy to prostě nejde.

 

Náš track Ti pomůže najít ve Tvém životě ztracený balanc. Najít rovnováhu mezi prací a osobním životem. Prozkoumáme možnosti náplně volného času a ukážeme si, jak kvalitně jej trávit tak, abychom měli dostatek energie na pracovní zátěž. Projdeme si, jak pracovat se stresem a krizovými situacemi. Naučíme se udržovat si vnitřní pohodu.

 

Přijď a nauč se najít si čas a užívat si život. Přijď a buď s námi tady a teď.

 

Těšíme se!

 

Seznamte se s trenéry

 

Kristýna Jurošková

 

 

Kristýna je studentkou třetího ročníku psychologie na Univerzitě Palackého. V létě absolvovala Trenérskou školu ČASP a trenérství se tímto stalo láskou na první pohled. Aktivně se zajímá o koučink, skupinovou dynamiku a asertivní komunikaci.

Co se týče balance, zvládla organizovat ples, školní akce, dvě praxe, vědeckou sílu, práci a taneční závodní kariéru a mnoho dalších - a nezbláznit se z toho!

Ve volném čase skočí do fitka, hraje si s kočkou, ale hlavně ochutnává všechny druhy vína, co v Olomouci jsou!

 

Markéta Pešoutová

 

Studuje pátý ročník psychologie v Olomouci. Již od začátku studia je aktivním dobrovolníkem na národní i mezinárodní úrovni. Vedla tým dobrovolníků v rámci příprav mezinárodního kongresu a v loňském roce například vedla národní ČASP konferenci. Její zkušenosti s organizováním akcí a zvládáním stresu jsou velmi bohaté. Dále se zabývá tréninky soft skills od roku 2015. Aktivně působí v EFPSA na pozici Training Office Coordinator. Mezi nejoblíbenější témata patří skupinová dynamika, práce v týmu, nenásilná komunikace či mindfulness. Současně se věnuje trénování nových trenérů v rámci ČASP i EFPSA.

Ve volném čase ráda cestuje po celé Evropě, vychutnává si umění a procházky Olomoucí a Prahou. Nikdy nepohrdne kvalitní kávou a vínem.

 

 


 

TRAIN IT! Fall 2017 proběhne v termínu 27. - 29.10.2017 a jako místo konání byla nakonec zvolena lokalita Orlických hor. Konkrétně rekreační středisko Lorien, kam jsme s TI! již 2x v minulosti zavítali a vždy jsme byli velmi spokojeni (hlavně s jídlem). RS Lorien leží v blízkosti vesnice Nekoř, asi 2 km od přehrady Pastviny. Pokud si budete chtít cestu udělat pohodlnější, tak doporučujeme přijet autem. Míst k zaparkování je dost a navíc to můžete spojit s nějakým výletem do okolí krásných Orlických hor. Pro ty, kteří pojedu hromadnou dopravou, tak do zastávky Nekoř (případně na individuální domluvě).

Celková kapacita eventu je 30 účastnických míst!!!

 

Díky podpoře ESN CZ a taktéž grantu ESAA, který se nám povedlo získat můžeme garantovat kvalitnější event, než kdy jindy!

Registrace končí 20.10.2017 !!!

 

 

Date: 
27/10/2017 to 29/10/2017
Place: 
Lorien (Nekoř)
Meeting Point: 
Nekoř
Contact details: 
Monika Lazarová monikalazarova23@gmail.com +420 723 260 831
Tereza Kadlecová workshop@esn-cz.cz +420 607 708 082