"Cože? TRAIN IT! V LÉTĚ?" Ano, čtete správně! Letní vzdělávací boot camp je tady!!! 

Pro ty, kteří nevědí "která bije", v krátkosti představíme:

TRAIN IT! je víkendová vzdělávací akce určená aktivním členům ESN CZ, kteří se chtějí seberozvíjet, vzdělávat a přenést nabyté znalosti a nové nástroje do praxe ve své lokální organizaci. Během této akce jsou používány zejména metody neformálního učení a témata jsou pečlivě vybrána tak, aby odrážela aktuální potřeby jednotlivých klubů v naší síti, takže neočekávajte nudnou formální výuku. Jelikož je letošní edice velmi specifická tím, že je pořádána v letním kempovém prostředí, tak se nemusíte bát, že budete od rána do večera zavřeni ve školící místnosti, ale rozhodně bude vyhrazen čas na to, si užít typické letní a kempové aktivity (například opékání buřtů, koupání v bazénu a možná se najde čas i na vychlazené pivečko). V letošním roce si opět můžete vybrat ze dvou nabízených tracků. Jeden track se bude odehrávat v anglickém jazyce, ale nemusíte zoufat, pokud angličtina není vaším šálkem kávy, druhý track bude v češtině.

Jako místo konání byly zvoleny prostory v krásně lokalitě Vysočiny a to konkrétně v Moravči (odvoz z Černovic u Tábora či z Pelhřimova zajištěn). Doufáme, že i vám se tam bude líbit.

Celková kapacita eventu je 20 účastnických míst!!!

Díky podpoře ESN CZ můžeme garantovat registrační poplatek:

600 Kč za účastníka na celý víkend

Registrace končí 25.7.2017 !!!


A na jaké tracky se můžete těšit?

1) Téma: Young Leaders - step up!

“We did not come to fear the future. We came here to shape it.”

How do you see the responsibility of leading a group of people? Is it an opportunity or a burden?

People are discouraged to step-up to the plate because of various reasons. The most common reason is fear. Fear of responsibility, fear of failure, fear of being blamed. It is normal to have fears, but we must learn to conquer them, otherwise, good opportunities will pass us by.

In this training, you will have a chance to tackle your fears and hopefully conquer them. We will dig down your inner self to find out --What's stopping you? What's stopping you from organizing that trip? What’s stopping you from running for that board position? What's stopping you from taking control of the steering wheel and changing your life forever?

We will also introduce to you the core principle of L.I.V.E.S. (Leadership, Integrity, Vision, Excellence, and Service), and how living by it will help you motivate and inspire, not only yourself, but also others. It will give a bigger meaning to the purpose of why we are doing what we are doing, and help us see leadership in a different light. 

Meet our trainers:

Anjelynn Guanlao has been in Czech Republic for almost 3 years, first as a student, and now as a Mechanical Engineer. Before arriving here, she has taught in the University of the Philippines as a part-time instructor. During her time as a student (in the Philippines and in Czech Republic), she was very active in student organisations where she has held top positions as President, Treasurer, and Director for Leadership and Character Development. She joined ESN Liberec two years ago, organising events for the Erasmus students. Her life philosophy revolves around going for every good opportunity and living a life with no regrets.

Kevin Bancud is here in Czech Republic for his master’s studies in CVUT. Before coming to Prague, Kevin was the manager of research and development of an innovation focused medical device company in the Philippines.
Having a tremendous responsibility early in his career, Kevin banked on his experience in leading student organizations and activities. He was a part of the Engineering Student Council, and was also the president of an academic organization in which he was a member for five years.
He is passionate about leading people to a common goal. And despite his tendency to take safe and well-thought-out paths, he is pushing himself to take more risks and leave his comfort zone.

 

2) Téma: Communication Boot Camp

“Když to nebolí, není to rozvoj.”

Jakto že někteří lidé si podmaní jakoukoli skupinu za pár sekund a jiní se to nikdy nenaučí? Proč je někdy téměř nemožné se domluvit? Je komunikace umění?

Zjisti, co je v tobě a jak působíš na okolí. Ověř si, jak se vyjádřit efektivně. Objev, co je tajemná magie nazvaná komunikace.

Na našem workshopu zjistíš, co je vše komunikace a kolik si toho (ne)uvědomujeme. Jak těžké je aktivně naslouchat a jak mocná je dobrá zpětná vazba.

Účastníci tohoto tracku pochopí, jak jejich komunikace ovlivňuje okolí, vyzkouší si, jak aktivně naslouchat a efektivně se vyjadřovat, zjistí jak má vypadat zpětná vazba a to vše aplikují v týmu.

Tento track povedou zkušení trenéři a zde je jejich krátké představení:

Markéta Pešoutová je studentka Mgr. psychologie v Olomouci. Již čtvrtým rokem je aktivně zapojená v České asociaci studentů psychologie (ČASP), stejně jako v European federation of Psychology Students´ Association (EFPSA). Na začátku roku 2016 se stala EFPSA trenérem a tréninkům se věnuje intenzivně a prakticky každodenně. V současnosti pracuje na rozšiřování povědomí o neformálním vzdělávání mezi studenty v Olomouci. Dalším z projektů, kterému v současnosti věnuje čas je třetí edice Letní trenérské školy ČASP. Nejvíce se věnuje tématu komunikace, trénování nových trenérů, koučinku. Nejradši dostává sebe i své účastníky za hranice komfortní zony :) Protože za ní leží růst! V psychologii se zajímá o široké spektrum témat - od pozitivní psychologie po paliativní péči.

Vojta Veselý miluje výzvy a spojení strojař a psycholožka je zajímavé samo o sobě. Stejně tak je výzvou téma komunikace, které je široké, zprofanované a řeší se všude. Vojta nejraději posouvá možnosti workshopů na jinou, novou úroveň tím, že zapojuje nové aktivity a to nejen s pozitivními zážitky, ale i s možností negativních zkušeností. Ideální feedback je: “Surfujete právě na hraně nebo těsně za ní.” V ESN vedl sekci i národní úroveň, kde musel komunikovat a vést ostatní ke společnému cíli opravdu denně a kde byla možnost vyzkoušet nově nabyté znalosti z desítek workshopů a stovek knih o osobním rozvoji. To bylo nakopnutí k organizaci, ale i vedení workshopů, kterých má za sebou více než čtyřicet. Pracuje jako projektový manažer, kde je komunikace denním chlebem a to ve třech jazycích s více než deseti různými národnostmi. V neposlední řadě se věnuje tréninku bojového umění Aikidó. A to sice mnoho lidí neví, ale je to opět komunikace, kde nechybí partner, možnost vyjednávat i možnost nekomunikovat.

A všechny tyto zkušenosti teď můžete dostat v dárkovém balení nadepsaném vaší jmenovkou v registraci. Chcete?

Date: 
18/08/2017 to 20/08/2017
Place: 
Moraveč
Meeting Point: 
Pelhřimov
Contact details: 
Monika Lazarová workshop@esn-cz.cz +420 723 260 831